1
Obsah nákupního košíku

Nakupte ještě za 1 799 Kč a budete mít dopravu zdarma

Barevné trendy v ložnici

Kvalitní spánek je pro nás nezbytně důležitý. Pokud dostatečně, a hlavně dobře spíme, odráží se to pozitivně na našem zdraví i psychické pohodě. Spánek ovlivňuje celá řada faktorů, a jedním z nich je i to, jak se v naší ložnici cítíme. Současný trh nabízí celou řadu produktů, které nejen zajistí, že se vám bude lépe spát, ale současně na vás bude ložnice pozitivně působit i po vizuální stránce.

Ložnici si můžete přizpůsobit svým představám ve všech ohledech. Od barvy na stěnách, přes tvar a vzhled postele, až po barvu polštářů, povlečení a prostěradel. Dominantou každé ložnice je postel, ta by měla být středobodem místnosti a měla by vynikat. Kromě zajímavého tvaru byste měli dobře zvážit i volbu materiálu, dlouhodobě je velmi populární například dřevo.

Na oblibě znovu získávají tapety, které ložnici krásně ozvláštní. Často se umisťují právě do čela postele, aby přitáhly pozornost. Mimochodem, postele s mohutným čelem se také řadí mezi trendy letošního roku, obzvláště pokud je čelo výrazné. Postelím bez čela byste se měli raději vyhnout.

Co se týče barevnosti, tak v současnosti mezi trendy převládají jemné a přírodní barvy. Přírodní motivy se často vyskytují i na záclonách či povlečení. Mezi barvami se ale objevují i teplejší barevné tóny, jako jsou například žlutá, oranžová či jemně červená.

Teplé barvy by se měly odrážet i na prostěradlech. Ta v současné době najdete jak v široké barevné nabídce, tak v různorodých materiálech. Můžete tak vybírat z prostěradel bavlněných, saténových či třeba z pleteniny jersey. Můžete tak zvolit, jak svůj oblíbený materiál, tak preferovanou barvu, a celkově tak svou ložnici doladit skutečně k dokonalosti.

Zajímavým prvkem je i barevná kombinace povlečení a zdi. Dojde tak ke sjednocení a postele a celé místnosti.

Stálicí mezi barvami dlouhodobě zůstávají bílá a šedá, takže s těmito barvami nikdy nešlápnete vedle. Obecně se ovšem doporučuje barevná umírněnost, proto byste měli zvolit například jen 2 barvy, které budete vzájemně kombinovat.

Svou roli hrají i dekorace. Ať už se jedná o obrazy na stěnách, lampy či rostliny se zajímavým květináčem. Vhodnější ovšem je, když zvolíte větší předměty. Ty totiž v ložnici krásně vyniknou. Pokud se přikloníte k většímu množství menších předmětů, jako jsou například svíčky či drobné keramické figurky, tak vám budou jen zabírat spoustu místa a celkově rozbíjet atmosféru místnosti.

Stejně jako je každý člověk originál, tak i každá ložnice může být jedinečná. Ať už preferujete minimalismus nebo se naopak přikláníte ke sbírání dekorací, ať vás lákají jemné přírodní odstíny, nebo se lépe cítíte třeba v pastelových barvách, naslouchejte svému instinktu a uzpůsobte si své spací království skutečně ke svému obrazu. Hlavním cílem přeci je, aby pro vás ložnice byla útulná a cítili jste se v ní dobře. Nezapomínejte proto nejen na zajímavé barevné kombinace a doplňky, ale věnujte pozornost i výběru kvalitních polštářů a matrací.

Barevné trendy v ložnici

Poslední příspěvky
04.10.2021 08:46
04.10.2021 08:43
23.07.2021 08:15
Tagy