774245279
tlapka@ponozky-tlapka.cz
Obsah nákupního košíku

Nakupte ještě za 1 799 Kč a budete mít dopravu zdarma

Jak vybrat správné turistické ponožky

Stejně jako jsou správné boty důležité pro pohodlnou a příjemnou turistiku, tak svou neodmyslitelnou úlohu hrají i správné ponožky. Bez vhodných ponožek totiž i ta sebelepší bota nakonec nemusí dostačovat, a naopak může dojít k puchýřům a otlačeninám, které jsou důsledkem shrnuté ponožky, tření i vlhkosti.

Jaké ponožky jsou vhodné pro turistiku

Pro turistiku jsou v zásadě vhodné ponožky, které mírně přesahují okraj boty. Vyhněte se proto určitě kotníkovým a tzv. neviditelným variantám. Turistické ponožky by měly pomáhat zamezovat vzniku otlaků a puchýřů. Specializované turistické ponožky mají často množství odpružených zón, které výrazně zpříjemní pobyt v botách. Ale to nejdůležitější je odvod potu. Proto se na turistiku nehodí klasické bavlněné ponožky, které naopak pot zadržují.

Můžete použít samozřejmě i zdravotní ponožky, ale výsledek samozřejmě nebude takový, jako když použijete specializované sportovní turistické ponožky.

Řada značek má ve své nabídce i specifické ponožky právě pro turistiku. Velmi oblíbená značka VOXX, která vyrábí ponožky trekingové, pro horskou turistiku či outdoor. Existují například sportovní ponožky s elastickou bandáží na chodidle, která zabraňuje přetáčení ponožek v obuvi. Velmi efektivní jsou i ponožky se zajištěnou elastickou částí přes nárt, díky níž se neshrnují a netlačí. Jiné ponožky zase obsahují froté ve špičce a patě pro lepší ochranu chodidla.

Jak vybrat správné turistické ponožky

V první řadě je třeba si určit, jak obtížnou turistiku podnikáte a kdy ji podnikáte. Ideální je pro každý typ výletu mít jiné ponožky. V létě oceníte lehké ponožky, které snadno odvádí pot a udržují nohu v chladu. Na jaře a na podzim potřebujete o něco teplejší ponožky. Na zimní túry však rozhodně chcete vyrazit v teplejších variantách, vyplatí se i vyzkoušet sportovní verze podkolenek.

Pokud tedy již víte, kdy budete turistiku podnikat, a jaké budete mít boty, vyberete ponožky snadno: zvolte si teplotní rozmezí, v jakém budete ponožky nosit, pak si zvolte pánské nebo dámské (případně unisex), a nakonec si vyberte kategorii dle náročnosti turistiky: běžné sportovní, běžecké či specifické na túry.

V případě, že si nejste jisti, jaké ponožky zvolit, kontaktujte nás. Rádi vám s výběrem pomůžeme.

Jak vybrat správné turistické ponožky

Poslední příspěvky
04.10.2021 08:46
04.10.2021 08:43
23.07.2021 08:15
Tagy